autoklimatizace FOTO

Autoklimatizace - servis

Vlastníte nebo provozujete automobil s klimatizací? Autoklimatizace je v dnešní době běžná věc, ale méně běžné jsou myšlenky na její pravidelné čistění, údržbu a dezinfekci. Jedná se přitom o velmi důležitý úkon. 

Proč autoklimatizaci čistit?

Ve výparníku se kondenzuje voda, včetně nečistot. Tvoří se plak, na kterém se usazují různé druhy plísní, bakterií a mikroorganismů. Možná byste chtěli výparník vyčistit, ale to se Vám jen tak lehce nepodaří. Některé části klimatizace jsou nedostupné a musíte se tak spolehnout na osvědčené postupy na likvidaci těchto nečistot prostřednictvím dezinfekce. 

Nečistoty v autoklimatizaci nezpůsobují jen zdravotní problémy, ale často také výrazně zapáchají.
Jedinou možností, jak bakterie a pach zastavit, je využít speciální dezinfekci. Pokud si na tento postup sami nevěříte, není nic snazšího než se obrátit na nás. Nejedná se o nijak drahou záležitost a budete mít jistotu profesionálně odvedené práce.

Co pro Vaši autoklimatizaci dokážeme udělat?

  • plnění, čištění, servis
  • hledání úniku
  • opravy potrubí
  • prodej náhradních dílů

Pravidelnou kontrolu autoklimatizace byste měli provádět minimálně 1 ročně. Může se Vám totiž stát, že nebudete mít v autoklimatizaci dostatek chladiva. Nejen, že vám nebude autoklimatizace pro nedostatek chladiva správně fungovat, ale navíc se budou opotřebovávat i její díly. Výměna dílů nebo celé autoklimatizace je následně drahou záležitostí, nikdy na její údržbu tedy nezapomínejte.

Nejvhodnějším obdobím na servis klimatizace je jarní nebo podzimní období. Přes léto totiž dostává autoklimatizace největší zápřah a je potřeba, aby fungovala správně.

Základní kontrola klimatizace od 499,- Kč (vč.DPH) zahrnuje:

  • odsávání a recyklace chladiva
  • vakuování a vysušení chladícího okruhu
  • doplnění oleje
  • aplikace UV barviva
  • doplnění chladivem do původních hodnot R134a – 1234yf
  • kontrola těsnosti chladícího okruhu pomoci UV lampy

Dezinfekce klimatizace

Jedná se o nutnou záležitost. Díky ní odstraníte všechny bakterie a mikroorganismy. V autoklimatizaci se nachází i tzv. pylový filtr. V rámci dezinfekce autoklimatizace je potřeba tento filtr vyčistit. V některých případech vyměnit. Na dezinfekci nesmíte nikdy zapomenout. Bez účinné dezinfekce se přes autoklimatizaci šíří nejvíce virů a bakterií. Myslete především na své zdraví a zdraví spolujezdců.

Adresa

CHLAD * AM * servis

Antonín Marek

Polní 467

Dolní Dunajovice 691 85

Kontakty

+420 602 535 911

chladamservis@seznam.cz